Uttagsboxar Garo Flex
GARO flex är en enkel uttagsbox för användning på mindre byggarbetsplatser. Utrustad med praktisk gummikabel och anslutningsdon/stickpropp som kan viras runt boxen när den inte används. Uttagsbox 32A med 4m kabel 1x32 uttag, 1x16 utag,4xschuko, 1xRCCB
E-nummer
2468822
2468822
Artikelnummer
2468822
2468822
| Märkspänning [V AC] | 400 |
|---|---|
| Skyddsklass [IP] | 44 |
| Färg | Grå |
| Standard | EN 61439-4 |
| Bredd [mm] | 195 |
| Höjd [mm] | 370 |
| Djup [mm] | 195 |
| Material | Plast |
| Namn | UTTAGSLÅDA GF P/32S-01104-JFB |
|---|---|
| E-nummer | 2468822 |
| Artikelnummer | 2468822 |
| Typnamn | P/32S-01104-JFB GARO FLEX |
| Märkström [A] | 32 |
| Nettovikt [kg] | 4.30 |
| Jordfelsbrytare [st] | 1st 40A/4P |
| MCB | 1st C316 |
| IEC-Uttag | 1st 16A 3P+N+E 230/400V |
| IEC-Stickpropp | 32A 3P+N+E 230/400V |
| IEC-Uttag | 1st 32A 3P+N+E 230/400V |