Uttagsboxar Garo Flex
GARO flex är en enkel uttagsbox för användning på mindre byggarbetsplatser. Utrustad med praktisk gummikabel och anslutningsdon/stickpropp som kan viras runt boxen när den inte används. Uttagsbox 16A med 4m kabel 2x16 A uttag,4xschuko, 1xRCCB
E-nummer
2468821
2468821
Artikelnummer
2468821
2468821
| Märkspänning [V AC] | 400 |
|---|---|
| Skyddsklass [IP] | 44 |
| Färg | Grå |
| Standard | EN 61439-4 |
| Bredd [mm] | 195 |
| Höjd [mm] | 370 |
| Djup [mm] | 195 |
| Material | Plast |
| Namn | UTTAGSLÅDA GF P/16S-00204-JFB |
|---|---|
| E-nummer | 2468821 |
| Artikelnummer | 2468821 |
| Typnamn | P/16S-00204-JFB GARO FLEX |
| Märkström [A] | 16 |
| Nettovikt [kg] | 4.10 |
| Jordfelsbrytare [st] | 1st 40A/4P |
| MCB | Nej |
| IEC-Uttag | 2st 16A 3P+N+E 230/400V |
| IEC-Stickpropp | 16A 3P+N+E 230/400V |