Elväskor 16A - standardcentral
Bärbara elväskor/undercentraler för olika ändamål, såsom fördelning med olika antal uttag, med effektmätare, för containers, för belysningsstyrning, för betonghärdning etc Elväska 16A med JFB 2x16A uttag 6x230V schuko
U GBN 416-6/00/00206-10
| Material | Plast |
|---|---|
| Skyddsklass [IP] | 44 |
| Färg | Grå |
| Märkström [A] | 16 |
| Frekvens [Hz] | 50 |
| Standard | EN 61439-3 |
| Djup [mm] | 120 |
| IEC-Intag | 1st 16A 3P+N+E 230/400V |
| IEC-Uttag | 2st 16A 3P+N+E 230/400V |
| Märkspänning [V AC] | 230/400 |
| Förpackningsstorlek[st] | 1 |
| Kortslutningsström [kA] | 10 |
| Jordfelsbrytare [st] | 1st 40A/4P |
| Namn | Utg.ELVÄSKA 16A JFB 2X16 6X230 |
|---|---|
| Artikelnummer | 352336 |
| Nettovikt [kg] | 5 |
| Bredd [mm] | 330 |
| Höjd [mm] | 428 |
| MCB | 3st C113 |
| Mätare [st] | Nej |
| Schuko [st] | 6 |