Portabel energimätare 400V
Portabel elmätare 400V finns från 16A-63A Portabel mätare 16A 400V med energimätare 3-fas Puls och 1,2meter 5G2,5 kabel
E-nummer
0900410
0900410
Artikelnummer
353559
353559
| Material | Plast |
|---|---|
| Skyddsklass [IP] | 44 |
| Färg | Grå |
| Kabelkvalitet | H07RN-F |
| Standard | EN 61439-4 |
| Bredd [mm] | 160 |
| Märkspänning [V AC] | 400 |
| Mätare [st] | 3-fas Puls |
| Namn | ELMÄTARE PORTABEL 16A |
|---|---|
| E-nummer | 0900410 |
| Artikelnummer | 353559 |
| Typnamn | GPOM 416-6 |
| Kabelarea [mm²] | 5G2,5 |
| Nettovikt [kg] | 1.80 |
| Märkström [A] | 16 |
| Höjd [mm] | 220 |
| Djup [mm] | 143 |
| IEC-Uttag | 1st 16A 3P+N+E 230/400V |
| Kabel [m] | 1,2 |
| IEC-Stickpropp | 16A 3P+N+E 230/400V |